youtube

Archiwum - lipiec 2013

Cmentarz wojenny z I wojny nr 233 - Rabka Zdrój

Jerzy Jasonek

2013-07-24

Cmentarz wojenny nr 233 w Rabce Zdrój - kwatera na cmentarzu parafialnym obok Parku Zdrojowego. Należy iść główną alejką praktycznie do końca, kwatera po lewej stronie - widoczna z alejki

Czytaj więcej

Cmentarz wojenny z I wojny nr 363 - Mszana Dolna (cm. parafialny)

Jerzy Jasonek

2013-07-24

Kwatera wojenna na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej, znajduje się na prawo od wejścia w narożniku ogrodzenia.

Czytaj więcej

Cmentarz wojenny z I wojny nr 364 - Kasina Wielka (obok stacji kolejowej)

Jerzy Jasonek

2013-07-24

Samodzielny cmentarz wojenny nr 364 w Kasinie Wielkiej, znajduję się niedaleko stacji kolejowej i wyciągu wyciągu narciarskiego - to właśnie za znakami na wyciąg najłatwiej trafić na cmentarz. Sam cmentarz znajduję się zaroślach jakieś 50 metrów od drogi - przy drodze ustawiono znak - Miejsce pamięci.

Czytaj więcej

Cmentarz wojenny z I wojny - Skała (cmentarz parafialny)

Jerzy Jasonek

2013-07-07

Dwie niewielkie kwatery na cmentarzu parafialnym w Skale, przed cmentarze znajduje się też pomnik poświęcony poległym w I i II wojnie światowej. Cmentarz znalazł się na szlaku I wojny światowej, Opis w przygotowaniu.

Czytaj więcej

Cmentarz wojenny z I wojny - Pilica Biskupice

Jerzy Jasonek

2013-07-05

Ciekawy cmentarz położony po prawej stronie drogi z Pilicy do Ogrodzieńca.

Czytaj więcej

Cmentarz wojenny z I wojny Włodowice (cmentarz parafialny)

Jerzy Jasonek

2013-07-05

Kwatera na cmentarzu parafialnym we Włodowicach, wyremontowany i zadbany cmentarz z którego roztacza się piękny widok na Skały Rzędowiskie.

W czasie I wojny światowej Włodowice leżały na terenie austriackiego okręgu administracyjnego Dąbrowa, bracia Ormanowie autorzy książki Wielka Wojna na Jurze klasyfikują ten cmentarz jako leżący w powiecie zawierciańskim. Kwatera jest efektem działań wojennych na tym terenie w listopadzie 1914 roku. Znajduję się rogu cmentarza na samym jego końcu po lewej stronie…

Czytaj więcej

Cmentarz wojenny z I wojny - Kotowice

Jerzy Jasonek

2013-07-05

Duży i ciekawy cmentarz znajdujący się po prawej stronie drogi z Włodowic do Kotowic, tuż za wiaduktem kolejowym. Na ten cmentarz w latach 30 XX wieku przeniesiono ciała i wyposażenie z kilku innych obiektów w okolicy. Opis w przygotowaniu.

Czytaj więcej