youtube

Już 104 cmentarze w tym...

Już 104 cmentarze w tym roku

Już 104 cmentarze w tym roku

Jerzy Jasonek

2018-07-13

W dniach 9-10 lipca wybrałem się na dwudniową wycieczkę rowerową, której celem było odwiedzenie jak największej ilości cmentarzy wojennych między Tarnowem a Gorlicami. Jechałem z Bogumiłowic przez Łętowice, Zakliczyn, Gromnik, Ciężkowice, Staszkówkę, Łużną, Stróżówkę do Gorlic, a drugiego dnia z Gorlic przez Kobylankę do Biecza i dalej przez Szerzyny, Ryglice, Tuchów do Tarnowa.

W dwa dni odwiedziłem 53 cmentarze wojenne, większość z nich po raz pierwszy, jednocześnie udało mi się przekroczyć 100 cmentarzy, które założyłem sobie odwiedzić z okresie od 12.112017 do 11.11.2018 czyli w roku 100 lecia zakończenia Wielkiej Wojny.

Poniżej galeria 53 cmentarzy odwiedzonych w czasie wycieczki rowerowej, którą później uzupełnię uzupełnię o zdjęcia wszystkich cmentarzy odwiedzonych w/w okresie. Zebrałem pokaźny materiał zdjęciowy z odwiedzonych obiektów, w miarę możliwości będę więc uzupełniał istniejące karty cmentarzy i tworzył nowe dla cmentarzy, które odwiedziłem po raz pierwszy. Opracowanie materiału, może okazać się dużo trudniejsze niż sam objazd cmentarzy, nawet na rowerze:)

Galeria zdjęć

Zapraszam do dyskusji